Reklama

Reklama

Złota Piłka FIFA: Lionel Messi zdradził na kogo zagłosuje

Lionel Messi powiedział, że zagłosuje na dwóch jego kolegów z Barcelony w plebiscycie Złota Piłka FIFA. Zdaniem gwiazdy Barcelony szanse na zdobycie prestiżowego trofeum ma także kilku zawodników Realu Madryt.

Genialny 25-latek zdobył Złotą Piłkę trzy razy. Messi przyznał, że w końcu nadejdzie taki czas, że nie otrzyma tej nagrody.

"Czy myślę o Złotej Piłce? Nie!" - stwierdził snajper Barcelony na łamach hiszpańskiego dziennika "Marca".

"Byłem niezmiernie szczęśliwy, że trzy razy odbierałem tę nagrodę. To po prostu niewiarygodne. W końcu jednak nadejdzie taki rok, że nie wygram tego plebiscytu" - dodał.

"Mój styl gry zawsze jest taki sam. Na pewno wiele nauczyłem się w futbolu młodzieżowym. Tu w Barcelonie pracujemy w inny sposób z piłką. Przyjechałem z Argentyny, gdzie treningi wyglądały zupełnie inaczej. Wszystko opierało się na bieganiu i robiliśmy niewiele więcej. Miałem szczęście, że Tito Vilanova przyszedł do Barcy. Od tego momentu zacząłem grać i moja kariera w drużynach młodzieżowych Barcelony uległa zmianie" - zaznaczył Messi.

Zdaniem Messiego, Złota Piłka nie jest zarezerwowana dla jego kolegów z klubu czy reprezentacji Argentyny.

Reklama

"Nie wiem, kto będzie w ścisłym finale. Będę głosować na Xaviego, Andresa Iniestę i jednego z moich rodaków. Myślę, że trofeum może zdobyć Iker Casillas, który jest jednym z najlepszych bramkarzy świata, a także Cristiano Ronaldo. W takich sytuacjach dziennikarze lubią nas porównywać i przyznam, że jest to dla mnie trochę męczące. Jesteśmy rywalami na boisku i nic więcej" - zaznaczył Messi.

Złota Piłka FIFA przyznawana jest piłkarzowi, który zaprezentował się najlepiej w mijającym roku kalendarzowym. Powstała w 2010 roku w wyniku połączenia plebiscytów Złotej Piłki France Football oraz Piłkarza Roku FIFA. Trofeum przyznaje się na podstawie głosów oddanych przez kapitanów oraz selekcjonerów wszystkich reprezentacji narodowych zrzeszonych w FIFA oraz dziennikarzy z całego świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL