Reklama

Reklama

Złota Piłka 2020 nie zostanie przyznana. Plebiscyt został odwołany

Redakcja "France Football" ogłosiła sensacyjną wiadomość - tegoroczny plebiscyt Złotej Piłki został odwołany z powodu pandemii koronawirusa! To fatalna informacja dla Roberta Lewandowskiego, który był jednym z głównych faworytów do zdobycia tej prestiżowej nagrody.

Decyzja francuskiej redakcji, która jest organizatorem plebiscytu, zaskoczyła niemal wszystkich! Złota Piłka nie zostanie przyznana po raz pierwszy od 1956 roku.

- Ze sportowego punktu widzenia dwa miesiące (styczeń i luty), z jedenastu potrzebnych do sformułowania opinii i podjęcia decyzji, o tym kto powinien zdobyć trofeum, to zdecydowanie za mało. Nie można zapomnieć, że pozostałe mecze rozgrywane były - lub będą rozgrywane - w niecodziennych warunkach (przy pustych trybunach, z pięcioma zmianami i z jednym meczem w decydujących fazach Ligi Mistrzów) - głosi oficjalny komunikat.

- Sprawiedliwość, która jest kluczowa w przypadku przyznawania tej honorowej nagrody, nie będzie zagwarantowana. Wszyscy ubiegający się o wyróżnienie nie mieliby równych szans. Dla niektórych sezon został przedwcześnie zakończony. Jak więc możemy dokonać uczciwego porównania? Aby uniknąć zbyt zawiłych obliczeń i prognoz, wybraliśmy najmniejsze zło - czytamy dalej.

Dowiedz się więcej na temat: Złota Piłka | Liga Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje