Reklama

Reklama

​Złe wieści o zdrowiu Pelégo. Król futbolu ma przerzuty

Według informacji stacji ESPN podczas ostatniej wizyty w szpitalu u 81-letniego "Króla Futbolu" Pele wykryto guzy w jelicie, wątrobie i płucach. Od września 2021 roku Brazylijczyk leczy się na nowotwór okrężnicy, w związku z czym był w minionym tygodniu poddany chemioterapii.

31 sierpnia 2021 roku Pele trafił do szpitala w Sao Paulo na rutynowe badania. Wyniki nie były dobre, więc były piłkarz przeszedł operację. Usunięto mu guza w prawej okrężnicy. 6 września podano tę informację do publicznej wiadomości. Wieści były uspokajające. "Król futbolu" czuł się dobrze.

Nowotwór nie daje za wygraną. Pele ma przerzuty

Zaczął jednak chemioterapię. W minionym tygodniu był na jednej z sesji. W czwartek wrócił do domu. Według informacji płynących z ESPN w Brazylii choroba nowotworowa Pelego się rozprzestrzeniła. Były gwiazdor ma przerzuty: guza w jelicie, na wątrobie i w płucach. Niedługo "Król Futbolu" ma wrócić do szpitala na dalsze leczenie.

Reklama

Pele jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii mundiali. Wygrał go trzykrotnie w latach 1958, 1962 i 1970. W Meksyku wybrano go na najlepszego gracza mistrzostw. Już po zakończeniu kariery "France Football" przyznał mu honorowo siedem Złotych Piłek. Do dziś wielu uważa go za gracza wszech czasów.

ZOBACZ TEŻ:

Pele wyszedł ze szpitala po chemioterapii

Córka Pelego o stanie zdrowia sławnego ojca

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy