Reklama

Reklama

Zlatko Dalić pozostanie trenerem piłkarzy Chorwacji

Zlatko Dalić po rozmowach z prezesem Chorwackiego Związku Piłki Nożnej (HNS) Davorem Sukerem pozostanie na stanowisku trenera reprezentacji narodowej. Drużyna pod jego wodzą przegrała w finale mistrzostw świata w Rosji z Francją 2-4.

"51-letni szkoleniowiec przeprowadził w czwartek konstruktywną rozmowę z prezesem Sukerem na temat dalszej pracy z  reprezentacją" - poinformowała w czwartek piłkarska centrala.

"Dyskutowaliśmy głównie na temat, co jeszcze można poprawić w pracy szkoleniowej z reprezentacją. Idziemy wspólnie po nowe zwycięstwa" - powiedział Suker.

Dalić przejął drużynę narodową pod koniec ubiegłego roku, kiedy jej awans do finałów mistrzostw świata w Rosji był zagrożony. Po mundialu przyznał, że natrafiał na różne przeszkody w pracy z zespołem Chorwacji.

Reklama

Chorwacja rozegra pierwszy po MŚ 2018 mecz w rozgrywkach Ligi Narodów 11 września na wyjeździe z Hiszpanią. Pięć dni wcześniej zmierzy się towarzysko, także na wyjeździe z Portugalią.

Podopieczni Dalicia rewelacyjnie spisywali się na mundialu. W grupie pokonali Nigerię 2-0, Argentynę 3-0 i Islandię 2-1. W 1/8 finału wyeliminowali po karnych Danię 3-2, w kolejnej fazie, też po jedenastkach Rosję 4-3 oraz w półfinale Anglię 2-1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje