Reklama

Reklama

Zła diagnoza dla snajpera Lecha

Napastnik Lecha Poznan Hernan Rengifo nie będzie mógł trenować przez najbliższe trzy tygodnie. Peruwiańczyk doznał kontuzji w trakcie środowego spotkania Remes Pucharu Polski Lecha z Wisłą Kraków.

W 29. minucie Rengifo zdobył drugą bramkę dla Lecha, ale zamiast cieszyć się z kolegami, zwijał się z bólu. W starciu z obrońcami Wisły doznał kontuzji kolana i nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach. Diagnoza lekarska nie była dobra dla zawodnika - uszkodzone zostało więzadło poboczne-przyśrodkowe kolana.

"Na razie Hernan jest wyłączony z treningów na około trzy tygodnie. Będziemy stosować leczenie zachowawcze, wprowadzimy program rehabilitacyjny. Po 20 godzinach od urazu trudno dokładnie określić jak szybko piłkarz będzie mógł wrócić na boisko" - powiedział lekarz klubowy Tomasz Piontek, cytowany przez oficjalną stronę Lecha.

Reklama

Dla trenera poznańskiej drużyny Franciszka Smudy to fatalna wiadomość. Rengifo to nie jedyny zawodnik wyłączony z gry przez urazy. W tym sezonie z powodu kontuzji kolana nie wystąpi reprezentacyjny obrońca Grzegorz Wojtkowiak. Do drużyny natomiast po ponad dwutygodniowej przerwie wraca Rafał Murawski.

Dowiedz się więcej na temat: diagnoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje