Reklama

Reklama

Zdzisław Kręcina komentuje działania Polskiego Związku Piłki Nożnej

Były sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Kręcina znów daje o sobie znać. Wieloletni działacz odniósł się na Twitterze do pakietu pomocowego, którym centrala wspiera polski futbol w dobie pandemii koronawirusa. Skomentował także awans Hutnika Kraków do II ligi, przedstawiając listę kolejnych drużyn, zasługujących jego zdaniem na promocję do wyższej ligi.

27 marca PZPN przedstawił pakiet pomocowy, który ma pomóc przetrwać polskiej piłce ogromny kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa. Centrala przeznaczyła na ten cel 116 mln złotych (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

Pod tym względem PZPN wykazał się największą hojnością w całej Europie. Żadna inna federacja na Starym Kontynencie nie przeznaczyła większej kwoty na pomoc klubom w dobie pandemii Sars-CoV-2. Wynika to z raportu UEFA, który udostępnił na Twitterze Maciej Sawicki.

Reklama

"W ostatnim wydaniu magazynu UEFA Direct, został opublikowany artykuł dotyczący pomocy organizowanej przez federacje w związku z COVID-19. Jak widać PZPN przygotował największy pakiet pomocowy spośród wszystkich federacji europejskich - 25 mln E\euro" - napisał na Twitterze obecny sekretarz generalny PZPN.

Na te słowa odpowiedział jego poprzednik, a także były rywal Zbigniewa Bońka w walce o fotel prezesa PZPN Zdzisław Kręcina.

"Tylko pozazdrościć takiej kondycji finansowej Związku. Gratuluję ..." - skomentował wpis Sawickiego.

W osobnym wpisie Kręcina odniósł się do awansu Hutnika Kraków, domagając się kolejnych działań ze strony polskiej centrali.

Przypomnijmy, w środę komisja ds. nagłych PZPN zdecydowała, że Hutnik awansuje do II ligi razem Motorem Lublin, o promocji którego zdecydował Lubelski ZPN (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

"Odważna decyzja PZPN (Hutnik - obok Motoru - w II lidze). Kolej na następny ruch uzupełniający : Radunia Stężyca, Sokół Aleksandrów Łódzki, Polonia Bytom. Myślę, że to tylko kwestia czasu. Będzie sprawiedliwie ..." - napisał Kręcina.

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama