Reklama

Reklama

Zbigniew Boniek weźmie na siebie walkę z Superligą? Maciej Sawicki: Ma doświadczenie

Polak Zbigniew Boniek prawdopodobnie został wybrany wiceprezydentem UEFA m.in. dlatego, aby swoim doświadczeniem zatrzymać rewolucję, do której ma dojść w europejskim futbolu. Powstrzymanie secesji czołowych europejskich klubów i powstania Superligi będzie głównym zadaniem UEFA w najbliższych miesiącach.

- To jest ogromne wyróżnienie dla polskiej piłki. Wydarzenie o znaczeniu historycznym - mówi Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, który poinformował o wyborze Zbigniewa Bońka na wiceprezydenta UEFA. - To także znaczy, że nas dostrzeżono jako kraj oraz dostrzeżono zmiany, jakie zaszły w polskiej federacji piłkarskiej od 2012 roku, właśnie pod ręką prezesa Bońka.

Zbigniew Boniek kontra Superliga

Znakomity piłkarz, a obecny prezes PZPN o kolejną kadencję szefa związku ubiegać się nie może, ale zostanie w światowym futbolu na funkcji niezwykle istotnej. Niewykluczone, że to on będzie musiał wziąć na siebie ciężar rozwiązania sporu wokół powstania Superligi.

Reklama

- Czasy są ciężkie, bardzo ciężkie i wymagają doświadczenia, a prezes Boniek je ma jak mało kto. Zdobywał je jako piłkarz, zdobywał je jako szef związki - mówi Maciej Sawicki. - Jest rozpoznawalną osobą, z którą się w Europie liczą. Dobry człowiek do rozwiązywania trudnych problemów.

Wybór Zbigniewa Bońka może oznaczać, że Polsce będzie łatwiej w staraniach o duże imprezy piłkarskie czy finały, jak chociażby tegoroczny finał Ligi Europy w Gdańsku . - My i tak w ostatnim dziesięcioleciu mamy bardzo dużą liczbę prestiżowych imprez organizowanych w Polsce. Mamy odpowiednie doświadczenie i infrastrukturę. Organizujemy sporo, a mamy w planach coś specjalnego. Teraz jeszcze o tym nie chcę mówić,

 

Reklama

Reklama

Reklama