Reklama

Reklama

Zbigniew Boniek uważa że Euro 2016 powinno odbyć się we Francji

- To, co się wczoraj stało, jest rzeczą tragiczną. W swoim imieniu, piłkarzy, kadry, kibiców chciałem złożyć szczere kondolencje. To rzeczy nienormalne, które nie powinny mieć miejsca - powiedział prezes PZPN-u Zbigniew Boniek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Pierwotnie na spotkaniu z dziennikarzami mieli pojawić się piłkarze i jeden z przedstawicieli sztabu szkoleniowego. Wczorajsze wydarzenia wywróciły jednak wszystko do góry do nogami. - Momentem ciszy i spokoju postanowiliśmy uczcić pamięć tych, którzy nie wrócili do domu - wyjaśnił szef PZPN-u.

O zamachu terrorystycznym podczas meczu Francja - Niemcy Boniek dowiedział się po zakończeniu spotkania Polska - Islandia. - Pierwsze informacje, które do mnie docierały były bardzo chaotyczne. Później dzięki internetowi i telewizji poznałem więcej szczegółów - dodał.

Boniek nie ukrywał przerażenia tym, co się wydarzyło. - Boimy się tego, że w krwi polskiej młodzieży może zacząć płynąc nienawiść i bezsilność. Dlatego apeluję: jesteśmy odpowiedzialni za piłkę, ale ci którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo niech zapewnią nam to, żeby nikomu nie stała się krzywda.

Reklama

-  Nie chcę żeby to były tylko dwa dni żałoby, a potem grany będzie kolejny temat. Nie ma czasu na polityczną debatę tylko działania. Mamy prawo i obowiązek życia w spokojnym świecie - dodał.

Zdaniem Bońka przyszłoroczne mistrzostwa Europy powinny odbyć się we Francji. - Gdyby stało się inaczej, byłaby to porażka nas wszystkich. Na pewno zwiększą się środki bezpieczeństwa. My też podejmiemy odpowiednie kroki. Trudno jest grać z przeciwnikiem, którego nie widzisz. Tak wygląda dziś sytuacja na świecie. Są ludzie, którzy muszą podjąć kroki, żebyśmy mogli być bezpieczni - powiedział szef PZPN-u.

Dziś wszystkie mecze 1. i 2. ligi rozpoczną się od minuty ciszy. Podobnie będzie podczas naszego wtorkowego spotkania z Czechami.

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Polska- Czechy. Początek o 20.45

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Krzysztof Oliwa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy