Reklama

Reklama

Zarząd PZPN zajął się koszulkami reprezentacji

Obradujący w czwartek zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zajął się m.in. sprawą koszulek reprezentacji, która w towarzyskim meczu z Bułgarią (2:0) wystąpiła w granatowych barwach. Od tej pory Polacy mają grać u siebie tylko na biało-czerwono.

W środowym spotkaniu na Konwiktorskiej w Warszawie biało-czerwoni byli takimi tylko z nazwy. Podopieczni Franciszka Smudy zagrali w nowych strojach dostarczonych przez technicznego sponsora reprezentacji.

Na boisko wybiegli w granatowych koszulkach z czerwono-białymi rękawami, co nie spodobało się kibicom na trybunach (okrzyki "biało-czerwoni" i transparent przypominający o narodowych barwach).

"Członkowie zarządu dyskutowali w czwartek nad tą sprawą. Rozumieją pretensje kibiców, którzy chcieliby widzieć piłkarzy w narodowych barwach. W przyszłości chcemy uniknąć podobnych wpadek. Firma Nike, ubierająca reprezentację, zapewniła, że od tej pory w meczach na własnym boisku nasi zawodnicy założą koszulki i spodenki w biało-czerwonych kolorach" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa PZPN Agnieszka Olejkowska.

Reklama

Zarząd PZPN nie podjął jeszcze decyzji gdzie odbędzie się najbliższy towarzyski mecz Polska - Finlandia, który jest zaplanowany na 29 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL