Reklama

Reklama

Zapowiada się koniec podziału cypryjskiej piłki nożnej

Władze Cypryjskiej Federacji Piłkarskiej poinformowały, że jej prezydent spotka się z szefem piłkarskiego związku Tureckiej Republiki Północnego Cypru w siedzibie FIFA. W Zurychu ma dojść do sfinalizowania rozmów o wstępnym porozumieniu kończącym podział.

Spotkanie ma odbyć się 5 listopada z udziałem prezydenta FIFA Seppa Blattera oraz prezydenta UEFA Michela Platiniego.

Obydwie strony mają w Szwajcarii podpisać dokument omawiający "unifikację rozgrywek piłkarskich" na Cyprze.

W 1955 roku Cypryjski Związek Piłki Nożnej zawiesił tymczasowo udział klubów z Cypru Północnego w rozgrywkach ligowych.

Od 1974 r. wyspa jest podzielona na dwie części: południową, zamieszkałą przez Greków Republikę Cypryjską, którą uznaje cały świat i północną, tzw. Turecką Republikę Północnego Cypru, zamieszkałą przez Turków cypryjskich i uznawaną jedynie przez Turcję.

Reklama

W 2004 r. Cypr został przyjęty do UE. Jednak ponieważ nie rozwiązano tzw. problemu cypryjskiego (tuż przed akcesją, w referendum ws. zjednoczenia wyspy Grecy cypryjscy zagłosowali przeciwko planowi ONZ w tej sprawie), prawa wspólnotowe UE w północnej części wyspy są zawieszone.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL