Reklama

Reklama

Zapadła decyzja w sprawie Złotej Piłki. Jest oficjalny komunikat

Organizująca plebiscyt Złotej Piłki redakcja "France Football" podjęła decyzje w sprawie tegorocznej gali. Jak poinformowali Francuzi, odbędzie się ona już 17 października w Theatre du Chatelet w Paryżu.

Już wcześniej pojawiły się informacje, że plebiscyt Złotej Piłki ulegnie zmianieWcześniej była to nagroda dla najlepszego piłkarza w roku kalendarzowym. Teraz zawodnicy mają być oceniani w skali sezonu, a dokładniej w okresie od sierpnia do lipca.

Stąd też tegoroczna gala odbędzie się wcześniej niż dotychczas, bo już 17 października w Paryżu.

Złota Piłka. Znamy datę zbliżającej się gali. Robert Lewandowski wśród faworytów

Listę nominowanych w plebiscycie poznamy już 12 sierpnia. Zwycięzcę wyłoni jury, które odtąd będzie wyłaniane już na nowych zasadach. Jak przyznaje "France Football" gremium będzie mniej globalne, za to bardziej wymagające.

Reklama

Już w marcu pisaliśmy o tym, że plebiscyt "France Football" był krytykowany za zbyt szeroki dobór jurorów i uwzględnianie w nim krajów nieistotnych na piłkarskiej mapie świata. To ma się zmienić. Jurorów Złotej Piłki ma być mniej. O wyborze najlepszego piłkarza świata mają teraz decydować przedstawiciele tylko tych krajów, których reprezentacje są w top 100 rankingu FIFA.

W minionej edycji Złotą Piłkę zdobył Lionel Messi, który ku niezadowoleniu polskich - i nie tylko - kibiców wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Wielkim faworytem podczas nadchodzącej gali będzie natomiast napastnik Realu Madryt - Karim Benzema, ale do grona liczących się w walce o triumf piłkarzy ponownie znajdzie się miejsce dla "Lewego".

Reklama

Reklama

Reklama