Reklama

Reklama

Zakaz wspierania LGBT+ na Wyspach Owczych

Piłkarska Federacja Wysp Owczych wprowadziła zakaz promowania i wspierania LGBT+ na stadionach piłkarskich. Piłkarze i trenerzy, którzy pojawią się na boisku z tęczową opaską lub innym znakiem kojarzącym się z tym ruchem, zostaną ukarani czerwoną kartką.


FSF, czyli piłkarska federacja Wysp Owczych, wystosował pismo do klubów, w którym informuje o zakazie wspierania inicjatyw związanych z LGBT+. Piłkarze, trenerzy i wszyscy uczestnicy spotkań nie mogą pojawiać się na murawie z tęczowymi opaskami bądź innymi elementami kojarzącymi się z LGBT+. Jeżeli złamią ten zakaz, zostaną ukarani czerwonymi kartkami.

Działacze tłumaczą ten zakaz chęcią zachowania neutralności politycznej i światopoglądowej. Wspieranie LGBT+ ich zdaniem łamie zasadę neutralności, stąd wprowadzenie zakazu. Nieoficjalnie mówi się jednak, że takie działanie podyktowane jest niechęcią mieszkańców Wysp Owczych wobec osób o innej orientacji seksualnej.

Z takim postawieniem sprawy nie zgadzają się tamtejsze kluby, które argumentują, że o ile zgadzają się z neutralnością światopoglądową, o tyle uważają, że poparcie dla LGBT+ to walka o prawa człowieka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje