Reklama

Reklama

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" już po raz czternasty

20 stycznia ruszyły zapisy do XIV edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Od tego roku w formule rozgrywek nastąpią duże zmiany. Turniej będzie obejmował kategorie wiekowe U-10 oraz U-12, a najlepsze drużyny z każdego województwa zagrają w finale ogólnopolskim na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy wyjadą do Hamburga na mecz Niemcy – Polska.

Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" organizowany dotychczas dla dzieci do lat 10, był największą piłkarską imprezą w tej kategorii wiekowej w Europie. Do ostatniej XIII edycji zgłoszonych zostało 185 tys. dziewcząt i chłopców. Co drugi dziesięciolatek w Polsce dostał szansę rywalizacji o Puchar Tymbarku.

W tym roku turniej będzie miał nową odsłonę. Organizator, którym jest Polski Związek Piłki Nożnej, po sukcesie zawodów w wydaniu U-10, podjął decyzję o otwarciu rozgrywek na dodatkowe grupy wiekowe. W tegorocznej XIV edycji rywalizacja o mistrzowski tytuł toczyć się będzie w kategoriach U-10 i U-12, a od 2015 roku turniej będzie obejmować trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12.

Reklama

Otwarcie turnieju na nowe grupy wiekowe ma na celu zachęcenie do uprawiania sportu jak największej grupy dzieci w wieku szkolnym oraz realizację założeń "Unifikacji organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce", opracowanej przez PZPN.

- Tegoroczny turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" będzie wspaniałym snem dla wszystkich dzieci w wieku od 10 do 12 lat, które zgłoszą się do rozgrywek. Nasz turniej jest największym w Europie w tej kategorii wiekowej, wyzwala niesamowite emocje. W poprzedniej edycji mieliśmy ponad 185 tysięcy zgłoszeń, a sądzę, że teraz będzie jeszcze lepiej. Korzystając z wielu doświadczeń, zorganizowaliśmy turniej w najdrobniejszych detalach. Po raz pierwszy rozgrywki odbędą się w formule nowej "Unifikacji organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce", którą przygotowaliśmy. To stanowi ważny element procesu szkolenia dziewcząt i chłopców w wieku wczesnoszkolnym - mówi Zbigniew Boniek.

- O tym, jak ważne są dla nas nasze pociechy, niech świadczy zaś to, że finał Turnieju odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do tej pory, aby zagrać na tym wspaniałym obiekcie, trzeba było trafić do Reprezentacji Polski lub zagrać w finale Pucharu Polski. Teraz jest trzecia droga - zarezerwowana tylko dla najbardziej utalentowanych piłkarsko dzieciaków w naszym kraju, uczestników Wielkiego Finału Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Życzę wszystkim wspaniałej zabawy, wielkich emocji, a na najlepszych czekam na Stadionie Narodowym - dodaje prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Sponsorem głównym turnieju we wszystkich kategoriach wiekowych została firma Tymbark, która przez ostatnie siedem lat była sponsorem głównym turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-10.

- Jesteśmy głównym sponsorem turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" od ośmiu lat. Przez ten czas wspólnie z PZPN stworzyliśmy unikatowe, także na skalę europejską rozgrywki piłkarskie dla dziesięciolatków. W tym okresie w turnieju zagrało ponad pół miliona dziewcząt i chłopców. Zaczynaliśmy od małego turnieju dla 16 tys. uczestników, by przez lata ciężkiej pracy rozwinąć rozgrywki do miana największego turnieju dla 10-latków w Europie. Teraz idziemy o krok dalej i z tego ogromnego już przedsięwzięcia tworzymy coś niepowtarzalnego, wznosząc turniej na jeszcze wyższy poziom organizacyjny i sportowy, czyniąc go najbardziej prestiżowymi rozgrywkami piłkarskimi dla dzieci w Polsce - zwraca uwagę Krzysztof Pawiński.

- Pragniemy, by każdy uczeń szkoły podstawowej mógł zagrać w naszym turnieju, a zaszczepiona w ten sposób pasja do sportu pozostała na całe życie. To najlepszy sposób, by zadbać o zdrowie naszych dzieci i wychować przyszłych reprezentantów Polski. W turnieju spełniamy piłkarskie marzenia dzieciaków, a o grze na Stadionie Narodowym marzy każde dziecko w Polsce, które kopie piłkę na podwórku, dlatego tegoroczny wielki finał będzie wyjątkowy - dodaje  prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.

Stadion Narodowy dla najlepszych

Kolejną nowością w XIV edycji będzie wyjątkowe miejsce rozgrywania finału ogólnopolskiego, dostępne na co dzień tylko dla najlepszych polskich piłkarzy. Wielki finał XIV edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" zostanie rozegrany w maju na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

- Finał na Stadionie Narodowym będzie nie tylko spełnieniem sportowych marzeń, ale również historycznym wydarzeniem. To niepowtarzalny przywilej, aby na nim zagrać, a poza tym również doskonała motywacja do pracy dla przyszłych reprezentantów Polski i idealna arena rywalizacji największych piłkarskich talentów w Polsce - powiedział Stefan Majewski, Dyrektor Sportowy PZPN.

Wielki finał na Stadionie Narodowym dla dzieci będzie spełnieniem najskrytszych  marzeń, dla sympatyków futbolu widowiskiem obfitującym w najszczersze piłkarskie emocje, a dla trenerów okazją do przyjrzenia się najbardziej uzdolnionym piłkarsko dziewczętom i chłopcom w Polsce. W 2015 r. w finale ogólnopolskim turnieju, rozgrywanego już w trzech kategoriach wiekowych, zobaczymy w akcji ponad tysiąc największych piłkarskich talentów w naszym kraju.

Jak zgłosić drużynę

Zapisy do XIV edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" potrwają od 20 stycznia do 21 lutego. Drużyny można zgłaszać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego umieszczonego na oficjalnej stronie turnieju - www.zpodworkanastadion.pl. Rozgrywki przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych. Zespoły mogą być zgłaszane przez nauczycieli i trenerów.

Za zgłoszenie każdej drużyny, która weźmie udział w turnieju, trenerzy otrzymają nagrody w postaci profesjonalnych koszulek sportowych. Każdy zespół może liczyć od 7 do maksymalnie 12 zawodników.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej turnieju.

Harmonogram

Zmienił się również harmonogram rozgrywek i od XIV edycji cały turniej będzie rozgrywany w ramach jednego roku szkolnego. Po zakończeniu zapisów w marcu zostanie rozegrany etap powiatowy. Najlepsze drużyny w województwach wyłonione zostaną w kwietniu, a mistrzów Polsku U-10 oraz U-12 poznamy w maju podczas finału ogólnopolskiego.

Nagroda główna

Na każdym etapie turnieju dzieci oraz trenerzy otrzymają upominki piłkarskie. Na zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 czeka wyjątkowy Puchar Tymbarku oraz przepełniony atrakcjami wyjazd na mecz Niemcy - Polska w Hamburgu (13.05.2014).

To już tradycja, że zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy turnieju odwiedzili takie stadiony jak: Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam ArenA.

Turniej przyszłych mistrzów

Pomysłodawcą oraz inicjatorem turnieju jest PZPN, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma Tymbark. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Skala turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie czternastoletniej historii turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL