Reklama

Reklama

Xavi na dłużej w Katarze. Nie zostanie trenerem FC Barcelona

Xavi przedłużył kontrakt z Al Sadd - poinformowała oficjalna strona katarskiego klubu. W ten sposób ucięte zostają spekulacje na temat przejęcia przez Hiszpana posady Ronalda Koemana w Barcelonie.

Xavi Hernandez kontrakt z Katarczykami przedłużył do 2023 roku. - Wiele razem osiągnęliśmy, strzelaliśmy gole, wygrywaliśmy mecze i zdobywaliśmy tytuły. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego sukcesu. Uzyskiwanie takiego wsparcia to najlepsza rzecz, jaka może spotkać trenera - stwierdził Xavi, cytowany przez klubową stronę.

Koniec spekulacji

Katalończyk, który ma poprowadzić Al Sadd przez przynajmniej dwa kolejne sezony, zdementował również pogłoski wokół treści zawartych w kontrakcie. Xavi zaprzeczył, by w umowie znajdowała się klauzula pozwalająca na odejście z zespołu w dowolnym momencie. 

- To nieprawda. Mam dwuletni kontrakt z Al Sadd który respektuję, podobnie jak oficjalne metody negocjacyjne między wszystkimi stronami - stwierdził.

Wypowiedź Xaviego kończy więc raczej definitywnie plotki o tym, ze mógłby w najbliższym czasie objąć FC Barcelonę, trenowaną obecnie przez Holendra Ronalda Koemana.

Reklama

Najpierw gracz, potem trener

Xavi pracę w roli szkoleniowca rozpoczął w Al Sadd w 2019 roku, wcześniej kilka lat spędzając w klubie jako zawodnik. W latach 1998-2015 bronił barw FC Barcelony, występując w ponad 500 meczach "Dumy Katalonii".

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL