Reklama

Reklama

Xavi Hernandez przedłużył kontrakt w Katarze

Hiszpański piłkarz Xavi Hernandez przedłużył do końca roku kontrakt z katarskim Al Sadd. W grudniu ma zdecydować, czy zawiesi buty na kołku i będzie się starał o posadę szkoleniowca, czy spędzi kolejne miesiące na boisku.

Hiszpański piłkarz Xavi Hernandez przedłużył do końca roku kontrakt z katarskim Al Sadd.  W grudniu ma zdecydować, czy zawiesi buty na kołku i będzie się starał o posadę szkoleniowca, czy spędzi kolejne miesiące na boisku.

W listopadzie były kapitan Barcelony i wieloletni reprezentant kraju zapowiadał zakończenie przygody piłkarskiej w Al Sadd, gdzie występuje od 2015 r. Teraz zmienił zdanie.

"Zagram jeszcze przez sześć miesięcy, a w grudniu zadecyduję, co będą robić dalej. Wszystko zależy od zdrowia" - zadeklarował w niedzielę 38-letni pomocnik.

Hiszpan może w następnym sezonie zostać trenerem zespołu Sadd i jest poważnym kandydatem do objęcia reprezentacji Kataru. W marcu został ambasadorem MŚ 2022, które odbędą się w tym kraju.

Reklama

Xavi spędził w Barcelonie 17 lat, począwszy od 1998 roku. Zdobył osiem razy mistrzostwo Hiszpanii i czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. Z reprezentacją, w której rozegrał 133 mecze, został mistrzem świata (2010) oraz dwukrotnie mistrzem Europy (2008 i 2012).

Reklama

Reklama

Reklama