Reklama

Reklama

Wzruszający film ukraińskich piłkarzy. „Ukraina broni Europy"

Ukraiński Związek Piłki Nożnej opublikował film, w którym gwiazdy tamtejszej piłki mówią, dlaczego ten kraj powinien jak najszybciej zostać przyjęty do Unii Europejskiej.

Na początku kwietnia Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej wręczyła Wołodymyrowi Zełenskiemu, prezydentowi Ukrainy kwestionariusz w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej. 

Gwiazdy piłki: Ukraina to Europa

Dokumenty zostały błyskawicznie wypełnione i odesłane. Tym samym rozpoczęła się procedura akcesu Ukrainy do europejskiej wspólnoty. Jeśli wojna się zakończy, takie członkostwo może w przyszłości uchronić kraj przed kolejną agresją ze strony Rosji.

Dlatego też różnymi sposobami Ukraina stara się przekonać, by jak najszybciej doszło do przyjęcia kraju do UE. W sprawę zaangażowała się też piłkarska federacja. W środę na stronie pojawił się film, w którym występują znani reprezentanci Ukrainy - m. in. Rusłan Jaremczuk (Benfica Lizbona), Serhij Sydorczuk, Hryhorij Buszczan (obaj Dynamo Kijów), Taras Stepanenko i Anrdij Piatow (obaj Szachtar Donieck).

Reklama

Razem mówią: "Wolność, prawa człowieka i demokracja. Ukraina płaci ogromną cenę za walkę w obronie tych wartości. Ukraina broni Europę, Ukraina powinna być w Unii Europejskiej".

Na prezentację przed towarzyskim meczem z NK Rijeka piłkarze reprezentacji Ukrainy wyszli z flagami Unii Europejskiej. Rozwinęli też transparent "Embrace Ukraine" (obejmij; tu: przyjmij Ukrainę).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL