Reklama

Reklama

Wyrok w sprawie Ribery'ego i Benzemy zostanie ogłoszony 30 stycznia

Sąd w Paryżu ogłosi za tydzień, 30 stycznia, wyrok w sprawie słynnych piłkarzy Francka Ribery'ego z Bayernu Monachium i Karima Benzemy z Realu Madryt, oskarżonych o uprawianie seksu z nieletnią prostytutką w 2008 i 2009 roku.

Piłkarzom oraz bratu stryjecznemu Ribery'ego teoretycznie grozi kara do trzech lat więzienia i 45 tys. euro grzywny. Prokuratura wniosła jednak o oddalenie oskarżenia, ponieważ nie udowodniono im, że wiedzieli o niepełnoletności prostytutki.

Rozprawa toczyła się od poniedziałku pod nieobecność gwiazd francuskiego futbolu, a także bohaterki afery, która nie jest już stroną w procesie. W oświadczeniu złożonym za pośrednictwem swojego adwokata podkreśliła, że nie oczekuje niczego oprócz uniewinnienia piłkarzy. Obecnie jest ona projektantką bielizny "haute couture".

Reklama

Tzw. afera Zahia wybuchła w 2009 roku. Ribery i Benzema zostali wówczas zatrzymani przez policję w związku z korzystaniem z usług prostytutki marokańskiego pochodzenia, która pracowała w klubie "Zaman Cafe" w pobliżu Pól Elizejskich. Zahia D. zeznała, że współżyła z nimi, będąc jeszcze nieletnią. Ribery i jego brat stryjeczny mieli spotykać się z Zahią również w Monachium.

W 2011 roku prokuratura paryska zrezygnowała z postawienia zarzutów piłkarzom, przyjmując ich wyjaśnienia, że nie wiedzieli o tym, iż młoda kobieta nie ukończyła 18 lat. Jednak sędzia śledczy Andre Dando był innego zdania i postanowił doprowadzić do procesu.

Trzy lata temu w jednym z numerów tygodnika "Paris Match" Zahia D. powiedziała, że Ribery i Benzema wiedzieli o jej wieku, ale zignorowali ten fakt. Jednak podczas śledztwa zeznała, że okłamała ich, mówiąc, że jest starsza, a to stanowisko podtrzymała w kolejnych wywiadach.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama