Wygrana Villarreal, remis Valencii

Villarreal nadal liczy się w walce o występ w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. W sobotę piłkarze tego klubu pokonali na własnym stadionie Athletic Bilbao 3:1 w 30. kolejce Primera Division, dzięki czemu awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

W innych sobotnich meczach Real Saragossa zremisował z Valencia CF 2:2, a Real Sociedad San Sebastian wygrał z Osasuną Pampeluna 2:0.

Villarreal bardzo szybko objął prowadzenie, gdy w 11. minucie Jose Mari wykorzystał podanie Javiego Venty. Wyrównał Santi Ezquero w 22. minucie, ale potem znowu na listę strzelców wpisał się Jose Mari. Wynik spotkania ustalił najlepszy snajper Villarreal Diego Forlan, który zdobył 18. bramkę w tym sezonie.

Dwa gole w ostatnich minutach pozwoliły Valencia CF uratować remis w Saragossie. Gospodarze do 81. minuty prowadzili 2:0, ale wtedy nadzieję mistrzom Hiszpanii dał Bernardo Corradi, a chwilę później obrońca Marco Caneira strzelił swojego pierwszego gola w Primera Division, dając Valencii jeden punkt.

Niedzielne mecze ligi hiszpańskiej poprzedzi minuta ciszy po śmierci papieża Jana Pawła II.