Wygrana Sampdorii, remis Udinese

Sampdoria Genua pokonała 1:0 Brescię Calcio, a Fiorentina zremisował 2:2 w sobotnich meczach 26. kolejki Serie A.

Całe Włochy czekają jednak na niedzielę, kiedy na stadionie im. Giuseppe Meazza odbędą się 260. derby Mediolanu.

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu Sampdoria awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Max Tonetto w 75. minucie. W doliczonym czasie gry mecz został przerwany na 22 minuty z powodu awarii oświetlenia, ale po przymusowej przerwie udało się go dokończyć. Drużyny dograły brakujące 40 sekund, ale już prawie bez udziału publiczności, która w większości zdążyła opuścić stadion Brescii.

W drugim sobotnim spotkaniu Fiorentina nie zdołała utrzymać dwubramkowej przewagi z Udinese Calcio i ostatecznie zremisowała 2:2. W 88. minucie czerwoną kartkę zobaczył Giampiero Pinzi, pomocnik gości, ale było już za mało czasu, aby gospodarze zdołali wykorzystać przewagę jednego gracza.