Reklama

Reklama

Wybory w PZPN zgodnie z planem

Mimo poniedziałkowej decyzji o zawieszeniu władz organizacji we wtorek zebrał się zarząd PZPN. Rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński poinformował, że nieuznawana przez FIFA i UEFA decyzja o wprowadzeniu do związku kuratora "nic nie zmieniła w polskiej piłce".

- Działamy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. W środę wydamy komunikat z nazwiskami kandydatów na stanowisko prezesa - lista zamknie się we wtorek o północy. Wybory odbędą się zgodnie z planem - 30 października - zapewnił Koźmiński.

- Posiedzenie zarządu odbyło się w nerwowej atmosferze, ale tego można się było spodziewać. Odczytaliśmy członkom władz pismo od UEFA oraz FIFA i postępujemy zgodnie z wytycznymi - dodał.

Zarząd podjął decyzję o złożeniu wniosku o odwołanie kuratora Roberta Zawłockiego lub zmianę osoby pełniącej tę funkcję. Dodatkowo dotychczasowe decyzje administracyjne i personalne podjęte przez niego do tej pory uznane zostały za nieobowiązujące.

Reklama

W poniedziałek Trybunał Arbitrażowy przy PKOl zdecydował się ustanowić Zawłockiego kuratorem PZPN. Dzień później ustosunkowały się do tego władze światowej piłki - w komunikacie przesłanym do Polski FIFA i UEFA podkreśliły, że nie uznają decyzji Trybunału, a władze w krajowym futbolu nadal stanowi zarząd z Michałem Listkiewiczem na czele.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje