Reklama

Reklama

Wybory w PZPN. Minister sportu pisze do Bońka. "Standardowa procedura"

Minister sportu Witold Bańka napisał list do Zbigniewa Bońka przed wyborami w PZPN, w związku z donosem, jaki złożyli na prezesa PZPN-u Cezary Kucharski i Radosław Majdan, dotyczącym miejsca zamieszkania i reklamowania firm bukmacherskich. - To standardowa procedura, nikogo o nic nie podejrzewamy - powiedział Interii minister Bańka.

Zbigniew Boniek nic jeszcze nie wie o jakiejkolwiek interwencji ministerstwa. Od reportera Interii dowiedział się, że ona w ogóle miała miejsce.

Dokładnie tydzień temu, popierający kandydaturę Józefa Wojciechowskiego na prezesa PZPN-u Cezary Kucharski oraz Radosław Majdan złożyli w Ministerstwie Sportu doniesienie na Bońka, twierdząc, że ten mieszka we Włoszech i tam płaci podatki, więc nie może kandydować na prezesa PZPN. Podnieśli też zarzut reklamowania przez niego firm bukmacherskich.

Radio Zet informuje, że minister Bańka wysłał pismo do Bońka z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów przed wyborami.

Oto, co powiedział Interii minister Bańka w związku z tą sprawą:

Reklama

- To standardowa procedura. Nawet gdyby ktoś złożył anonimowy donos, obowiązkiem strony administracyjnej jest zwrócenie się do oskarżanego podmiotu z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów. Dlatego też wysłaliśmy taką prośbę do PZPN-u i czekamy na odpowiedź. W naszej interwencji nie ma nic nadzwyczajnego, ani też nikogo o nic nie podejrzewamy - powiedział minister Witold Bańka.

Kucharski i Majdan powołują się na statut PZPN, który zakazuje startu w wyborach osobom nie mieszkającym w naszym kraju.

Ten sam zarzut przeciwko Bońkowi podnoszony był przed poprzednimi wyborami w 2012 roku. Wybrany wówczas na prezesa Boniek wylegitymował się zameldowaniem w Bydgoszczy, odpierając zarzuty.

Wybory prezesa PZPN odbędą się 28 października. Jedynym kontrkandydatem urzędującego prezesa jest biznesmen Józef Wojciechowski, były właściciel Polonii Warszawa.

Michał Białoński


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje