Reklama

Reklama

Wrocław straci Euro 2012?

Wrocław jest jednym z czterech polskich miast, które zostały gospodarzem Euro 2012. Może jednak stracić ten zaszczyt, a wszystko przez problemy z budową stadionu. Przez opóźnienia mecze mogą zostać przeniesione do Krakowa.

W grudniu ubiegłego roku Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, wypowiedział umowę Mostostalowi Warszawa, który miał nie nadążać z pracami. Teraz ma 14 dni na inwentaryzację budowy i kolejne trzydzieści na zabranie z niej swoich maszyn.

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", firma zamierza się jednak odwołać od tej decyzji. Dysponuje już trzema niezależnymi ekspertyzami, z których wynika, że opóźnienia, za które konsorcjum zostało ukarane, wynikały z przyczyn niezależnych od firmy.

Nie wiadomo więc, kiedy wyjaśni się sytuacja z wykonawcą budowy i wejdzie na nią nowy. Jeśli nie nadrobi spóźnienia, a stadion nie będzie gotowy za 18 miesięcy, UEFA może przenieść wrocławskie mecze do Krakowa, który jest na liście rezerwowej.

Reklama

"Przynajmniej na razie przedstawiciele UEFA nie prowadzili z nami jeszcze żadnych rozmów w tej sprawie" - zapewniła Barbara Janik, doradca prezydenta Krakowa ds. Euro 2012.

Euro 2012 w Polsce ma się odbyć w czterech miastach: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i właśnie Wrocławiu. Na Ukrainie gospodarzami zostały: Kijów, Lwów, Charków i Donieck.

Czy zdążymy przygotować Polskę do Euro 2012? Podyskutuj

Dowiedz się więcej na temat: opóźnienia | Wrocław | mecze | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje