Reklama

Reklama

Wróbel na trzy lata z Cracovią!

Napastnik Stanisław Wróbel podpisał dziś trzyletni kontrakt z Cracovią Kraków. Wicelider drugoligowej tabeli wygrał bitwę o 26-letniego piłkarza z ... holenderskim NEC Nijmegen!

Działacze NEC, którzy próbowali nakłonić do gry w Nijmegen Andrzeja Niedzielana, nieoczekiwanie dzisiaj złożyli również ofertę byłemu zawodnikowi Dospelu Katowice.

Piłkarz zdecydował się jednak zostać w kraju i powalczyć z drużyną "Pasów" o awans do ekstraklasy.

- Pertraktacje z Cracovią trwały od zakończenia rozgrywek. Wszystko już było ustalone, więc gdy dziś pojawiła się oferta z Nijmegen, nie mogłem zachować się inaczej niż podpisać konkrakt z klubem z Krakowa - powiedział Wróbel na konferencji prasowej. - Zdecydowałem się na przejście do zespołu drugoligowego, by pomóc mu w awansie do ekstraklasy i mam nadzieję, że mój rozbrat z I ligą potrwa tylko pół roku. Nie widziałem jeszcze Cracovii w akcji, jednak wiem z opowiadań, że drużyna jest mocna i ma solidne podstawy finansowe. To inaczej niż Dospel, który do tej pory nie wypłacił mi wszystkich należnych pieniędzy.

Reklama

- Za transfer zapłaciliśmy gotówką. Do rozwiązania była kwestia przynależności klubowej Wróbla, który od półtora sezonu grał w GKS-ie. Katowiczanie nie zapłacili jednak za transfer Górnikowi, wobec czego to temu klubowi przelaliśmy pewną, uważam, że rozsądną kwotę - dodał prezes Cracovia SSA, Paweł Misior.

Stanisław Wróbel zdobył do tej pory w ekstraklasie 15 bramek. W rundzie jesiennej na listę strzelców wpisał się czterokrotnie.

Prezes Misior poinformował również, że to nie koniec transferów. Warunki kontraktu zostały uzgodnione z zawodnikiem Lechii Gdańsk, Karolem Piątkiem. Niewykluczone jest pozyskanie przez Cracovię jeszcze jednego piłkarza - prezes nie chciał jednak zdradzić jego nazwiska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama