Reklama

Reklama

Wolne miejsce w PUEFA

Wszystko na to wskazuje, że Śląsk Wrocław ze Zbigniewem Drzymałą jako udziałowcem spółki i prezesem przystąpi do ekstraklasy na własnej licencji. Dlatego Groclin, jako trzeci zespół ekstraklasy zniknie z piłkarskiej mapy Polski. Kto zagra w pucharach?

- Nie potrzebujemy jednorazowego skoku w puchary na licencji Groclinu. Chcemy systematycznie budować silny klub - powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który porozumiał się z Drzymałą w sprawie stworzenia piłkarskiej spółki WKS Śląsk Wrocław.

Pytany przez dziennikarzy podczas konferencji prasowej, czy poinformował piłkarzy Groclinu o rezygnacji z pucharów, Drzymała odpowiedział, że zawodnicy są na urlopach, ale "jest to gorzka

pigułka dla wszystkich".

Kto zatem zamiast Groclinu zagra w Pucharze UEFA? - Ostateczną decyzję mamy wysłać do UEFA w poniedziałek, ale na dzisiaj wytypujemy Groclin. Na razie do PZPN-u nie wpłynęło oficjalne stanowisko Grolinu o wycofaniu się z Pucharu UEFA - powiedział rzecznik i członek prezydium zarządu PZPN Zbigniew Koźmiński. - Jeśli okaże się, że faktycznie Groclin się wycofuje, to zwolni się miejsce dla Lecha Poznań.

Reklama

- Nie rozumiem całego zamieszania. Powinny grać w pucharach te kluby, które prawo gry w nich sobie wywalczyły, ale jeżeli PZPN powie, że mamy grać w Pucharze UEFA, to zrobimy to - powiedział trener "Kolejorza" Franciszek Smuda. - Trybu przygotowań jednak nie zmienimy. Będziemy się przygotowywać do gry w Pucharze Intertoto, który jest dużo wcześniej, niż Puchar UEFA. Naszym celem był awans do Pucharu UEFA poprzez Puchar Intertoto.

Sęk w tym, że Puchar Intertoto rusza już 21 czerwca. Kto w tych rozgrywkach zajmie miejsce Lecha, jeśli "Kolejorz" zamiast Groclinu znajdzie się w Pucharze UEFA. - Postaramy się znaleźć inny zespół, ale nie będzie o to łatwo. Piłkarze są przecież na urlopach - przypomina Koźmiński. - Mam nadzieję, że jednak ktoś zagra, bo w przeciwnym razie znowu stracimy punkty w UEFA, ucierpi też wizerunek Polski w UEFA.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Puchar | PZPN | Śląsk | Groclin | UEFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje