Reklama

Reklama

Wojna San Marino z Muellerem. Niemiec odpowiada rywalom

Słowa piłkarza reprezentacji Niemiec, Thomasa Muellera, wywołały burzę i ciętą ripostę rzecznika ekipy San Marino. Teraz to Niemiec odpowiedział rywalom.

W ubiegły piątek Niemcy, z Muellerem w składzie, pokonali na wyjeździe 8-0 San Marino w eliminacjach MŚ 2018. Mueller zagrał cały mecz, ale gola nie strzelił. Wypowiedział za to słowa, które spotkały się z ostrą reakcją.

Reklama

- To nie ma nic wspólnego z zawodową piłką. Nie jestem w stanie zrozumieć sensu rozgrywania takich spotkań. Tym bardziej, że terminarz jest naprawdę napięty. To mecze, które niosą ze sobą niepotrzebne ryzyko - mówił zawodnik Bayernu Monachium.

Alan Gasperoni z ekipy San Marino wystosował ostry list do Muellera. "Mecze, takie jak ten, są po to, by pokazać ci, że nie jesteś w stanie strzelić gola nawet tak słabej drużynie, jak my. Wy Niemcy nigdy się nie zmienicie, czy historia nie nauczyła was, że arogancja nie jest gwarancją zwycięstwa? Pomimo noszenia najpiękniejszego stroju adidasa, w głębi duszy wciąż jesteście tymi, którzy zakładają białe skarpetki do sandałów" - napisał.

Słowa trafiły do Muellera, który postanowił odnieść się do całej sprawy w mediach społecznościowych.

"Częściowo moja wypowiedź została wyrwana z kontekstu" - napisał Mueller. Podkreślił, że w takim meczu możliwe jest odniesienie niepotrzebnej kontuzji.

Zaznaczył, że w jego słowach był szacunek i nie zamierza rezygnować z wyrażania swoich opinii. "Chciałem ukazać różnicę w podejściu obu stron do tego meczu" - stwierdził.

Eliminacje MŚ: wyniki, tabele, strzelcy, terminarz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje