Reklama

Reklama

Włosi zachwyceni Hamsikiem

Piłkarskie Włochy są zachwycone pomocnikiem Napoli, Markiem Hamsikiem. Są nawet tacy, którzy Słowaka uważają za lepszego piłkarza od... Franka Lamparda.

Hamsik do Neapolu trafił w zeszłym roku i zadziwił wszystkich fanów futbolu. Mimo że jest pomocnikiem, w tym sezonie (w siedmiu meczach) strzelił już cztery bramki.

W samych superlatywach wypowiada się o nim prawie każdy, kto widział go w akcji. Na przykład Salvatore Bagni, były piłkarz Napoli i jednocześnie wielokrotny reprezentant Włoch, jest zachwycony 21-letnim Słowakiem. - Hamsik gra dobrze nawet wtedy, kiedy nie jest w formie - mówi.

Bagni nie ma wątpliwości: Hamsik podbije serca kibiców całej Europy. Reprezentanta Słowacji porównuje do uważanego za jednego z najlepszych pomocników świata - Franka Lamparda.

Reklama

- Lampard jest jednym z niewielu pomocników na świecie, którzy mają receptę na to jak zdobywać bramki. Jest jednym z niewielu, którzy potrafią stwarzać śmiertelne zagrożenie pod bramką rywala w najmniej spodziewanym momencie - powiedział Bagni. A po chwili nieoczekiwanie dodał: - Ale Hamsik, mimo że jest bardzo młody, jest lepszy od Lamparda. Wróżę mu świetlaną przyszłość.

Reklama

Reklama

Reklama