Reklama

Reklama

Włosi już odpuścili Euro 2012

Włochy zrezygnowały już z prób wydarcia Euro 2012 Polsce i Ukrainie. Teraz Włosi skupiają się na jak najlepszym przygotowaniu kandydatury swojego kraju do organizacji Euro 2016.

Co prawda na Półwyspie Apenińskim nie mówią jeszcze o tym głośno, ale według informacji "Il Corriere Dello Sport" pewne procedury mające ułatwić organizację turnieju zostały już uruchomione. Oficjalna kandydatura nie została jeszcze zgłoszona, ale ma to nastąpić w najbliższym czasie.

W 2016 roku po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy wezmą udział 24 drużyny, a nie tak jak do tej pory 16. Z tego względu Włosi muszą nanieść pewne poprawki do swojej oferty w porównaniu do tej na Euro 2012.

Reklama

Jak poinformowała UEFA, na pierwsze zgłoszenia federacji chętnych do organizacji Euro 2016 czekać będzie do marca 2009 roku. Następnie piłkarska centrala stworzy listę 3-4 kandydatur, które będą miały niemal rok (do lutego 2010 roku) na dostarczenie dokumentacji, która określi plany i możliwości poszczególnych krajów. Następnie kraje kandydatów odwiedzać będą przedstawiciele UEFA, którzy w maju 2010 roku ogłoszą ostateczną decyzję, co do miejsca organizacji turnieju.

Dowiedz się więcej na temat: Włosi | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama