Reklama

Reklama

Włosi chcą zorganizować piłkarskie ME. Podano dwie możliwe daty

Włochy chciałyby zorganizować piłkarskie mistrzostwa Europy w 2028 lub 2032 roku - informuje szef tamtejszej federacji (FIGC) Gabriele Gravina. Według niego przygotowanie takiego turnieju dałoby impuls do modernizacji stadionów.

Pierwotnie Włochy rozważały zgłoszenie swojej kandydatury do organizacji mundialu w 2030 roku, ale zdaniem władz federacji mniejszy projekt kontynentalny byłby korzystniejszym rozwiązaniem.

"W marcu na Komitecie Wykonawczym UEFA przedstawimy naszą kandydaturę do organizacji Euro 2028. Jesteśmy jednak również otwarci na goszczenie tej imprezy w 2032 roku" - zaznaczył Gravina.

ME w piłce nożnej we Włoszech? Kilka miast zgłosiło już gotowość modernizacji stadionów

Szef związku piłkarskiego nie przesądził, gdzie miałyby odbywać się mecze, ale wspomniał, że gotowość modernizacji obiektów pod tym kątem zgłosiły m.in. Florencja, Cagliari, Bolonia i Bari.

Reklama

Niektóre włoskie stadiony nie były poddane renowacji od mistrzostw świata w 1990 roku, które były ostatnią wielką imprezą goszczącą na Półwyspie Apenińskim.

Zainteresowanie organizacją ME w 2028 roku wyraziło kilka innych federacji, w tym m.in. wspólną kandydaturę zamierzają zgłosić Wielka Brytania i Irlandia.

pp/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy