Reklama

Reklama

Włodzimierz Lubański z tytułem Honorowego Mistrza

Były piłkarz reprezentacji Polski Włodzimierz Lubański otrzymał tytuł Honorowego Mistrza, którzy przyznawany jest przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą. - To miłe, że ktoś pamięta, jak biegałem po boisku – powiedział Lubański.

Tytuł Honorowego Mistrza jest przyznawany od 2007 roku przez kapitułę Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, która jest organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła, małej i średniej przedsiębiorczości oraz federacją pracodawców. Izba istnieje od 6 sierpnia 1945 roku i zrzesza około 5000 zakładów rzemieślniczych oraz przedsiębiorców z regionu Dolnego Śląska poprzez 31 cechów i 5 spółdzielni.

- Byłeś mistrzem futbolu. Jedynym w swoim rodzaju. To, co robiłeś wykonywałeś w mistrzowski sposób. Pokazywałeś, że nie za pieniądze można grać z orzełkiem na piersi i służyć naszej ojczyźnie - wytłumaczył prezes Izby Zbigniew Ładziński wręczając kryształową statuetkę Lubańskiemu.

Reklama

Sam nagrodzony przyznał, że był zaskoczony nominacją. - To już tyle lat, kiedy przestałem biegać po zielonym boisku, a mimo wszystko jestem nadal pamiętany. To bardzo miłe. Dziękuję za wyróżnienie i dziękuję, że mogą znaleźć się wśród takich znakomitości, które wcześniej zostały uhonorowane tytułem mistrza - dodał.

W latach poprzednich wyróżnienie od Izby otrzymali m.in.: poeta Tadeusz Różewicz, językoznawca profesor Jan Miodek, kompozytor Krzysztof Penderecki, ks. Kard. Henryk Gulbinowicz oraz aktorka Maja Komorowska. W tym roku po raz pierwszy tytuł przyznano sportowcowi.

Lubański zagrał w reprezentacji Polski 75 razy i z 48 golami jest najlepszym jej strzelcem. Z orzełkiem na piersi zadebiutował mając 16 lat i 228 dni, co czyni go najmłodszym zawodnikiem piłkarskiej reprezentacji. W 1972 roku zdobył złoty medal olimpijski. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL