Reklama

Reklama

Włochy/ Mistrzowie świata z 1982 roku nieśli trumnę na pogrzebie Rossiego

Koledzy z piłkarskiej reprezentacji Włoch, która w 1982 roku zdobyła mistrzostwo świata, nieśli w sobotę trumnę bohatera tego mundialu - Paolo Rossiego, zmarłego w czwartek w wieku 64 lat na nowotwór. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Vicenzy.

Do miejscowej katedry trumnę wnieśli Marco Tardelli, Giancarlo Antognoni, Antonio Cabrini i Fulvio Collovati.

Przed świątynią zgromadzili się miłośnicy legendy włoskiej piłki, którzy wznosili okrzyki "Paolo, Paolo" oraz "Pablito", jak był nazywany.

"Straciłem nie tylko przyjaciela, ale i brata. Ileż emocji razem przeżyliśmy" - mówił podczas ceremonii wzruszony Cabrini.

"Myślałem, że jeszcze długo będziemy razem iść przez życie; już mi ciebie brakuje, twoich żartów, twoich słów pocieszenia, naszych kłótni i twojego uśmiechu" - dodał.

Reklama

Media podkreślają, że wraz z tą ceremonią Rossi "powrócił na ostatni mecz" do Vicenzy, do miasta, gdzie na dobre rozpoczęła się jego piłkarska kariera. Hołd oddało mu tam kilka tysięcy osób przechodząc koło wystawionej trumny z jego ciałem.

W Vicenzy w związku z uroczystościami pogrzebowymi ogłoszono żałobę. Władze miasta chcą nazwać imieniem Rossiego ulicę prowadzącą na stadion.

Od czwartku legendarnego piłkarza i króla strzelców mundialu z 1982 roku wspominają nieprzerwanie wszystkie włoskie media.

Z Rzymu - Sylwia Wysocka

sw/ pp/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje