Reklama

Reklama

Wiśle grozi walkower w derby!

Spór pomiędzy Wisłą Kraków a PZPN w sprawie zwolnienia pięciu piłkarzy tego klubu na turniej w Kijowie (15-17 sierpnia) może zakończyć się bardzo przykro dla drużyny mistrza Polski.

Jeśli Wisła będzie nieugięta i nadal nie będzie chciała wysłać piłkarzy na Ukrainę, to w pierwszym ligowym meczu, po tym turnieju, groziłby jej walkower. "Tak mówią przepisy" - przyznają związkowi działacze na łamach "Przeglądu Sportowego". A tym spotkaniem byłyby derby z Cracovią!

Wisła ma inne rozwiązanie sytuacji - może wystąpić do piłkarskiej federacji o przełożenie ligowego meczu. Przepisy umożliwiają to w przypadku powołań do kadry trzech piłkarzy. "Przecież termin meczu z Cracovią był konsultowany z Wisłą przed rozpoczęciem sezonu. Już wtedy było wiadomo, że reprezentację czeka turniej na Ukrainie" - dziwi się Marcin Stefański, szef departamentu rozgrywek PZPN. I sugeruje, że żadnego przekładania derby nie będzie.

Jerzy Engel, trener "Białej Gwiazdy" swój sprzeciw przeciwko wysłaniu piątki graczy argumentuje tym, że jego drużynę czeka ważny dwumecz w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, a "pobyt piłkarzy na zgrupowaniu reprezentacji przy okazji meczów towarzyskich przyniesie więcej szkody niż pożytku".

Reklama

"Chciałem to wszystko wyjaśnić Janasowi. Pogadać jak selekcjoner z selekcjonerem. Jednak jest jeden mały problem. Paweł musi odebrać telefon" - dodał Engel.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy