Reklama

Reklama

Wiślacy powracają z urlopów

Wczoraj na Suchych Stawach piłkarze Wisły Kraków rozpoczęli kolejną fazę przygotowań do sezonu. Treningi z zespołem wznowili również, powracający z urlopów po pracy z kadrą, Maciej Żurawski i Arkadiusz Głowacki.

Podopieczni Henryka Kasperczaka będą ćwiczyć na stadionie Hutnika przez najbliższe pięć dni. Jest to druga część przygotowań krakowskich piłkarzy do sierpniowego wznowienia rozgrywek I ligi. Wiślacy są już bowiem po dwutygodniowych obozach przygotowawczych w Osieczanach i Zakopanem.

Najważniejszą informacją, w obliczu ostatnich doniesień o problemach najgrożniejszego rywala do tytułu warszawskiej Legii, jest fakt, że kadra zespołu nie zostanie znacząco osłabiona. Transfery Nicińskiego, Moskalewicza oraz Marka i Bogdana Zająców do Zagłębia są dopiero w fazie negocjacyjnej, natomiast Czerwiec, choć jest po rozmowach z Szczakowianką, to jak przekonuje Zdzisław Kapka, nie podpisał jeszcze stosownego kontraktu. Wiceprezes Wisły zapewnia również nie klub nie straci na powrocie do Grecji Igora Sypniewskiego.

Reklama

- Nie oddamy Igora za darmo, ale cieszymy się, ze jego pozyskaniem jest zainteresowany jakiś klub. Musimy jednak otrzymać konkretną ofertę, która do tej pory jeszcze nie napłynęła. Ten sezon będzie natomiast przełomowy dla naszej młodzieży i wierzę, ze stać ich na sprostanie wymaganiom gry w Wiśle

Zakończyły się rozmowy w sprawie wypożyczenia Ibrahima Sundaya i sprzedaży Łukasza Sosina do Polonii Warszawa. Ten ostatni negocjuje obecnie indywidualny kontrakt.

Żurawski odbył tylko luźny trening, natomiast Szymkowiak z powodu ochrony nałożonej na ścięgno Achillesa prawej nogi przybył jedynie w towarzyskich celach. Pomocnik Wisły zapowiada jednak, że na obóz do Francji pojedzie całkowicie zdrowy. Na lekkie urazy, po grach kontrolnych w Nowym Targu, narzekają Kalu Uche, Frankowski (pachwina) i rezerwowy bramkarz Maciej Palczewski, który naderwał mięsień dwugłowy. Henryk Kasperczak jest jednak dobrej myśli i twierdzi, ze to normalne zjawisko w okresie przygotowawczym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy