Reklama

Reklama

Wisła wypożyczy Błaszczykowskiego z Borussii?

Do zakończenia rundy jesiennej niemieckiej Bundesligi pozostało jeszcze pięć kolejek, ale już rozpoczęły się spekulacje na temat ruchów transferowych w zimowym okienku. Jednym z bohaterów jest pomocnik Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski.

Błaszczykowski nie jest zadowolony ze swojej roli w drużynie mistrza Niemiec. Reprezentant Polski rzadko pojawia się na boisku, a nawet gdy już trener Juergen Klopp da mu szansę, to zazwyczaj są to kilkunastominutowe występy. Pozycja Polaka słabnie o czym świadczy fakt, że nie znalazł się w kadrze na mecz z Bayernem Monachium. Błaszczykowski ma większe ambicje i swojemu niezadowoleniu dawał wyraz w wywiadach prasowych.

Wszystko wskazuje na to, że kapitan "Biało-czerwonych" w zimie opuści Borussię. Jak donosi niemiecki Bilde.de, Błaszczykowski prowadzi rozmowy ze swoim byłym pracodawcą Wisłą Kraków. Transfer definitywny raczej nie wchodzi w grę, bo jego wartość rynkowa wynosi 5 milionów euro. "Biała Gwiazda" chciałaby 25-letniego piłkarza wypożyczyć. To rozwiązanie byłoby korzystne dla obu stron. Wisła poważnie wzmocniłaby swoją kadrę w walce o obronę mistrzowskiego tytułu, a Błaszczykowski miałby szanse na regularną grę, co pozwoliłby mu odpowiednio przygotować się do zbliżającego się Euro 2012 na stadionach Polski i Ukrainy.

Reklama

Oprócz Błaszczykowskiego, prawdopodobnie z Borussią pożegna się także Florian Kringe, którego kontrakt wygasa w 2012 roku. Problemem w znalezieniu nowego klubu mogą być zarobki piłkarza. W Dortmundzie Kringe inkasuje około 2 mln euro.

Reklama

Reklama

Reklama