Reklama

Reklama

Wisła-Lazio: W Krakowie lub Płocku

Działacze Wisły Kraków postanowili: mecz z Lazio odbędzie się w Krakowie. Murawę stadionu przy ul. Reymonta w sobotę przykryje namiot z nagrzewaniem.

Rozmrażanie płyty boiska ma być sterowane elektronicznie. Gdyby jednak nie udało się na czas przygotować obiektu, mecz IV rundy Pucharu UEFA odbędzie się o godz. 21.00 na stadionie Wisły, ale w Płocku.

- Prognoza pogody jest taka, że jest to możliwe. Gdyby była różnica temperatur nie było by takiej możliwości. W związku z tym na murawie stanie namiot i nagrzewnice, które spowodują rozmrożenie wierzchniej warstwy boiska. Będzie to kontrolowane elektronicznie. Mam nadzieję, że to się uda i boisko w środę będzie już dobre - powiedział prezes Wisły Bogdan Basałaj.

Reklama

W klubie nikt nie dopuszcza wariantu trzeciego, czyli możliwości rozegrania spotkania za granicą.

- Wybraliśmy Płock, bo płyta boiska jest tam w niezłym stanie, a poza tym ten obiekt ma certyfikat europejski - powiedział prezes. - Poza tym w Płocku chętnie użyczą nam swój obiekt - dodał.

W południe delegat UEFA sprawdzał śląskie stadiony, które Wisła zgłosiła jako alternatywy. Obiekty Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze nie spełniają norm UEFA, a na Stadionie Śląskim murawa była bardziej zmrożona niż w Krakowie.

W niedzielę ma pojawić się Krakowie delegat UEFA i sprawdzić boiska na stadionie Wisły Kraków oraz Wisły Płock. Jeśli nie zostaną zaakceptowane, to UEFA może wyznaczyć miejsce meczu na zagranicznym stadionie, który ma podgrzewaną płytę.

Posłuchaj co w rozmowie z Wojciechem Słoniem z RMF FM powiedział prezes Wisły Bogdan Basałaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje