Reklama

Reklama

Willy Sagnol został selekcjonerem reprezentacji Gruzji

Na trenerską ławkę wraca Willy Sagnol. Były reprezentant Francji i wicemistrz świata z 2006 roku niespodziewanie objął posadę selekcjonera reprezentacji Gruzji.

Dla Francuza to powrót do roli trenera. Ostatni raz funkcję tę pełnił w 2017 roku, będąc tymczasowym opiekunem Bayernu Monachium po odejściu Carlo Ancelottiego. Wcześniej był członkiem jego sztabu szkoleniowego.

- Profesjonalny poziom rozmów z federacją i potencjał zespołu przekonały mnie do podjęcia tego niesamowitego wyzwania. Jestem pewien, że dzięki ciężkiej pracy, dyscyplinie i silnej woli razem napiszemy piękny rozdział w historii gruzińskiej piłki nożnej - powiedział 43-latek na filmie, który zamieszczono na facebookowym profilu gruzińskiego związku piłkarskiego.

Reklama

Na eksponowanym stanowisku Sagnol zastępuje Vladimira Weissa. Słowak został pożegnany w listopadzie zeszłego roku. Obowiązki selekcjonera pełnił przez cztery lata.

Dotychczasowy dorobek szkoleniowy Sagnola wygląda skromnie. Nie licząc krótkiego epizodu w Bayernie, którego był zawodnikiem w latach 2000-08, miał okazję prowadzić kadrę Francji U-20 oraz Girondins Bordeaux (2014-2016).

Gruzja nie wystąpi w tegorocznych finałach mistrzostw Europy. Najbliższy mecz rozegra 25 marca. Będzie to starcie ze Szwecją w eliminacjach katarskiego mundialu 2022.

Karierę zawodniczą Sagnol zakończył w 2009 roku z powodu kontuzji ścięgna Achillesa. Jego największym sukcesem pozostaje tytuł wicemistrza świata zdobyty na niemieckim turnieju trzy lata wcześniej. 

UKi

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy