Reklama

Reklama

Wielki finał TAURON Energetyczny Junior Cup

W czwartek 14 listopada w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się finał TAURON Energetyczny Junior Cup. Najlepsze drużyny dzieci wyłonione ze stu ekip powalczą między innymi o wymarzony obóz piłkarski na Malcie. Spośród gości specjalnych swoją obecność zapowiedział Jerzy Dudek.

Eliminacje wojewódzkie wyłoniły najlepszych z najlepszych, którzy w czwartek 14 listopada zmierzą się w wielkim finale podczas Tauron Energetyczny Junior Cup - turnieju piłkarskiego dedykowanego dzieciom w wieku od 8 do 10 lat.

W pierwszej fazie rozgrywek rywalizowało sto drużyn, czyli łącznie ponad tysiąc młodych adeptów piłki nożnej. Dziewczynki i chłopcy przystępowali kolejno do rund eliminacyjnych, które odbyły się w Krakowie, Siemianowicach oraz we Wrocławiu.

Krakowski wielki finał ma wyłonić drużyny, które otrzyma atrakcyjne nagrody. Czołowa trójka w każdej z kategorii wiekowych dostanie od 5 do 15 tysięcy złotych. Pozostałe ekipy wielkiego finału również nie wyjadą z Krakowa z pustymi rękami, otrzymując po dwa tysiące złotych. Dodatkowo zwycięscy z rocznika 2010 zgarną nagrodę specjalną - wymarzony wyjazd na obóz szkoleniowy na Maltę.

Reklama

Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi Jerzy Dudek.

Turniej piłkarski stanowi część inicjatywy "Tauron wspiera młodych sportowców". Patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Energii, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie Siemacha.

W finale wystapią:

- po krakowskiej rundzie eliminacyjnej awansowały drużyny:
z rocznika 2010: Klub Sportowy Zakopane; Akademia Piłkarska LIMANOVIA; Muks Mineralni Krynica,
z rocznika 2011: Uczniowski Klub Sportowy Orlik Dębno, Akademia Piłkarska LIMANOVIA, Akademia Piłkarska Champions Chrzanów, 
z rocznika 2012: Muks Mineralni Krynica Zdrój, Akademia Sportu Progres.

- po wrocławskiej rundzie eliminacyjnej awansowały drużyny:
z rocznika 2010: Akademia Piłkarska Oleśnica 1,Akademia Piłkarska Oleśnica 2,UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY,
z rocznika 2011: Orzeł Pawłowice, LKS Nysa Kłaczyna, UKS Football Academy Bolesławiec,
z rocznika 2012: Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle, UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY.

- po siemianowickiej rundzie eliminacyjnej awansowały drużyny:
z rocznika 2010: MUKP 2010, UKS Lisek Milówka, Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze,
z rocznika 2011: MUKP 2011 Dąbrowa Górnicza 1, Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze, MUPK 2011 Dąbrowa Górnicza 2,
z rocznika 2012: Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze, UKKS Katowice.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL