Reklama

Reklama

Widzew Łódź. Łukasz Masłowski zostanie dyrektorem sportowym

Widzew Łódź poinformował, że od 1 maja dyrektorem sportowym klubu zostanie Łukasz Masłowski, pełniący tę samą funkcję w występującej w piłkarskiej Ekstraklasie Wiśle Płock.

Zobacz, jak Widzew radzi sobie w II lidze

Masłowski wraca do Widzewa, gdzie spędził sporą część kariery zawodniczej. Trafił tam w wieku niespełna 18 lat z MKS-u MOS-u Zduńska Wola, którego był wychowankiem. Zadebiutował w Ekstraklasie w lutym 1999 roku. Z Widzewem rozstał się w trakcie sezonu 2001/2002, ale wracał do niego jeszcze dwukrotnie: najpierw na zasadzie wypożyczenia z Odry Wodzisław wiosną 2004 roku, a później już na dłużej w 2007 roku, pozostając do końca sezonu 2008/2009.

Reklama

W Ekstraklasie rozegrał łącznie 89 meczów, strzelając 11 bramek. Po zakończeniu gry został skautem i agentem piłkarskim. Od 2016 roku był dyrektorem sportowym Wisły Płock, skąd trafił z Olimpii Grudziądz, gdzie pełnił tę samą funkcję.

W ciągu jego dwuipółletniej pracy Wisła dokonała niemal 40 transferów do Płocka oraz ponad 30 w drugim kierunku. Przejście Arkadiusza Recy do Atalanty Bergamo było najwyższą transakcją w historii klubu, a sprowadzony przez niego Jerzy Brzęczek po roku pracy z "Nafciarzami" został selekcjonerem reprezentacji Polski.

W Widzewie ma stworzyć profesjonalny pion sportowy i zarządzać polityką transferową klubu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama