Reklama

Reklama

Wiceprzewodniczący Komisji Etycznej FIFA podał się do dymisji

Malezyjczyk Sundra Rajoo, wiceprzewodniczący Komisji Etycznej Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), podał się do dymisji w związku z ciążącymi na nim podejrzeniami o korupcję - poinformowała w środę FIFA.


Rajoo został zatrzymany w ubiegłym tygodniu w Malezji przez tamtejsze służby antykorupcyjne. Jest podejrzany o wykorzystanie swej pozycji w FIFA do przeprowadzenia defraudacji finansowej dla osobistych korzyści.

FIFA dodała, że Rajoo został tymczasowo zawieszony już 21 listopada, natychmiast po pierwszych informacjach o jego zatrzymaniu.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska nie otrząsnęła się jeszcze od wielkiej afery, która wybuchła w maju 2015 roku wskutek śledztwa prowadzonego od 2014 przez amerykański wymiar sprawiedliwości. Przed kongresem FIFA w Zurychu aresztowano wtedy siedmiu oficjeli, którzy usłyszeli zarzuty korupcyjne.

Dopatrzono się także nieprawidłowości w procesie przyznania organizacji mistrzostw świata Niemcom (2006), RPA (2010), Rosji (2018) i Katarowi (2022).

W wyniku afery posadę stracili m.in. ówczesny prezydent FIFA Joseph Blatter, sekretarz generalny Jerome Valcke, a także wielu innych prominentnych działaczy.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA | korupcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje