Reklama

Reklama

Werner Liczka - Pep Guardiola jest najbliższy trenerskiemu ideałowi

​Werner Liczka, znany w Polsce z prowadzenia Górnika Zabrze, Wisły Kraków, Groclinu i Polonii Warszawa, udzielił dużego wywiadu praskiemu "Sportowi".

Pan Werner jest szefem Czeskiego Związku Trenerów Piłki Nożnej.

- Trener jednym zdaniem? Osobowość, lider, uzbrojony w wiedzę ekspercką i zdolności strategiczne, który swój kapitał potrafi sprzedać w okamgnieniu - opowiada "Sportowi" Liczka.

- Nie ma czegoś takiego jak trener idealny i najskuteczniejsza metoda na sukces - dodaje.

- To, co dziś w jednej drużynie daje efekty, za dwa, trzy miesiące może przestać funkcjonować. W piłce decyduje wiele drobnych czynników, a mądry menedżer musi we właściwym momencie stosować odpowiednie narzędzia pracy - tłumaczy.

Reklama

- Najbliżej ideału jest Pep Guardiola. Tak jak kiedyś Sacchi, czy Michels, przyczynił się do postępu, jaki zrobiła światowa piłka i odniósł spore sukcesy - twierdzi pan Werner.

Czeskim Guardiolą Liczka nazwał selekcjonera reprezentacji Czech Pavla Vrbę.

- Vrba jest całkiem solidną odmianą czeskiego Guardioli. Pavel zburzył kilka dogmatów. Np. ten, że na bokach obrony muszą grać defensorzy. On tam wstawił pomocników. Dał zawodnikom przestrzeń i swobodę, mobilność. Skrzydłowym pozwolił grać w środku, a obrońcom na skrzydłach itp. - komplementuje kolegę Werner Liczka.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama