Reklama

Reklama

Wenger o zdrowiu Henry'ego

Thierry Henry, kontuzjowany napastnik Arsenalu Londyn, opuści dwa kolejne mecze swojej drużyny, poinformował w piątek Arsene Wenger, menedżer "Kanonierów".

Thierry Henry, kontuzjowany napastnik Arsenalu Londyn, opuści dwa kolejne mecze swojej drużyny, poinformował w piątek Arsene Wenger, menedżer "Kanonierów".

Problemy z pachwiną francuskiego piłkarza spowodowały, że zabrakło go w składzie Arsenalu w spotkaniach z Blackburn Rovers i Chelsea Londyn, a teraz nie zagra w poniedziałek z Tottenhamem Hotspur, a w przyszły weekend z West Bromwich Albion.

Wenger ma jednak nadzieję, że jego najlepszy napastnik zdąży się wykurować i dojść do pewnej sprawności na finał Pucharu Anglii, który odbędzie się 21 maja. Przeciwnikiem Arsenalu będzie Manchester United.

- Thierry na pewno opuści dwa następne mecze ligowe. Przejdzie także kolejne badania, po których będziemy wiedzieli na pewno, jak długo musi pauzować - powiedział Wenger. - On może nie grać przez dwa, trzy tygodnie, ale pocieszającą rzeczą jest, że nie musi pauzować przez dwa albo trzy miesiące. Henry jest bardzo ważnym graczem dla naszego zespołu, ale na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie zawodnika. Jeśli poczujemy, że istnieje ryzyko, to go nie podejmiemy. Kontuzja Thierry'ego to sygnał, że jego organizm jest zmęczony i znak, że może być gorzej - dodał menedżer Arsenalu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy