Reklama

Reklama

Wdowczyk zapłaci Koronie

Dariusz Wdowczyk wyznaczył już zawodnikom termin badań przed przygotowaniami do rundy wiosennej (7 stycznia 2005 roku).

Dariusz Wdowczyk wyznaczył już zawodnikom termin badań przed przygotowaniami do rundy wiosennej (7 stycznia 2005 roku).

- Klamka już zapadła. Wszyscy przyjęli do wiadomości, że Wdowczyk będzie trenerem Legii - mówi się jednak na Łazienkowskiej.

- Nie komentuję tego - tradycyjnie wyznał prezes KP Legia SSA Piotr Zygo.

- Proszę o następne pytanie. A nie zapyta pan o najbliższy mecz pucharowy Kolportera Korony? - odpowiadał wczoraj Dariusz Wdowczyk na pytania związane z przejęciem Legii. - Jedyne, co mogę powiedzieć, to, że w sobotę rozmówię się z prezesami Kolportera Krzysztofem Klickim i Korony Wiesławem Tkaczukiem - zakończył przyszły szkoleniowiec Legii.

Reklama

Największy problem stanowi jednak fakt, że Wdowczyk ma podpisaną umowę z drugoligowym klubem do czerwca 2007 roku. - Będę domagał się rekompensaty od Dariusza Wdowczyka za zerwanie kontraktu - powiedział nam prezes Korony Wiesław Tkaczuk.

Jaka będzie wysokość rekompensaty - prezes nie chciał zdradzić. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o kwotę w granicach 200-300 tys. złotych. - Wiem, że jest to temat chwytliwy dla prasy, ale nie chcę mówić o pieniądzach. Z pewnością trener Wdowczyk musi najpierw rozwiązać umowę z naszym klubem, by zawrzeć z kolejnym. Nie może przecież mieć równocześnie podpisanych dwóch kontraktów - dodał prezes Tkaczuk.

- Wiemy o planach Dariusza Wdowczyka związanych z warszawską Legią. Nikt siłą nie będzie go zatrzymywał w klubie. Warunki i czas odejścia mieliśmy uzgodnić z panem Wdowczykiem w środę. Nasz szkoleniowiec nie dojechał jednak do Kielc z powodu złych warunków pogodowych - powiedział rzecznik prasowy Kolportera Maciej Topolski. - Każdy kontrakt jest obwarowany pewnymi klauzulami. Jest to umowa handlowa, więc nie upublicznimy kwoty rekompensaty od pana Wdowczyka za zerwanie kontraktu - zakończył Maciej Topolski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL