Reklama

Reklama

Walther Bau kupuje Legię?

Niemiecka firma budowlana Walther Bau jest zainteresowana odkupieniem pakietu większościowego w sportowej spółce akcyjnej KP Legia Warszawa od POL-MOTu, który w tej chwili posiada 80% akcji klubu.

To już po raz drugi "Gazeta Wyborcza" informuje o zainteresowaniu tej firmy Legią. Po raz pierwszy taką wiadomość podała prawie dokładnie dwa miesiące temu.

Negocjacje mają się skończyć do 15 października. Firma Walther znana jest z budowy stadionów w Niemczech (m.in. buduje obiekt w Dusseldorfie na finały MŚ 2006) i na Słowacji. Teraz chcą wybudować stadion przy ulicy Łazienkowskiej. Decyzja o tym, który z inwestorów będzie budować nowy obiekt Legii ma zapaść w urzędzie miasta do końca kwietnia przyszłego roku.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby ta sama firma budowała stadion (a potem czerpała z niego dochód) i była właścicielem Legii. Podobno jeszcze w tym tygodniu mają zostać dogadane szczegóły umowy. Być może POL-MOT pozbędzie się wszystkich akcji Legii.

Reklama

- Na pewno, jeżeli dojdzie do sprzedaży udziałów, to o tym poinformujemy. W tej chwili w tej sprawie nic się nie dzieje. Jeszcze nie zdecydowałem, czy na pewno chcę wycofać się z klubu. Mniej więcej raz w tygodniu zgłaszają się do nas chętni. Legią interesują się różne firmy. Np. niedawno byli Holendrzy, Francuzi. A Walther Bau? Owszem, jakiś czas temu oni też się interesowali - powiedział Gazecie Wyborczej prezes Pol-Motu Andrzej Zarajczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje