Reklama

Reklama

"Walcz wojowniku!" - cała Polska trzyma kciuki za Piotra Rockiego

Biegał, przepychał się, nigdy nie odpuszczał. Piotr Rocki, niezwykle waleczny zawodnik, właśnie toczy najważniejszą bitwę w swoim życiu. Były zawodnik trafił do szpitala po pęknięciu tętniaka, a kciuki za niego trzyma cała piłkarska Polska.

46-latek znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. 

O modlitwę o jego zdrowie prosi nie tylko rodzina, ale także całe środowisko piłkarskie. Wsparcie Piotrowi Rockiemu okazują dziennikarze, jego byłego kluby, a przede wszystkim kibice. I to bez względu na sympatie klubowe.

O modlitwę za Rockiego poprosił Mateusz Borek: "Modlimy się za Piotrka. Reszta to głupoty" - napisał. 

Z kolei Wojciech Kowalczyk, były reprezentant Polski wsparł go wzruszającym przemówieniem. - Znamy się od małego. W Polonezie razem, na Bródnie razem, od małego razem. W szkołach się mijaliśmy, bo albo ja nie chodziłem, albo Ty. Teraz moim marzeniem jest, żebyś z tego wyszedł - mówi Kowalczyk.

Reklama

Na polskich stadionach Rocki słynął ze świetnego zdrowia i wielkiej waleczności. Za futbolówką biegał blisko 30 lat i w tym czasie występował w kilkunastu klubach. Dziś kciuki za niego trzymają kibice drużyn, w których spędził kilka lat, ale też raptem kilka miesięcy

Niestety, Ruch Radzionków, ostatni klub Piotra Rockiego, nie ma dobrych informacji

Słowa wsparcia dla Rockiego i jego rodziny ślą jednak kibice z całej Polski.


46-latek na stadionach wzbudzał różne emocje: jedni go kochali, inni nienawidzili, ale nikt nie mógł mu odmówić serca do walki. Mówiono, że wkłada głowę tam, gdzie inni boją się włożyć nogę, a nawet pozycja napastnika nie zwalniała go od wykonywania dziesiątek wślizgów.

- Teraz niech ten charakter pomoże w najważniejszym meczu - napisał Łukasz Jurkowski, zawodnik MMA i zagorzały kibic Legii Warszawa, w której Rocki spędził sezon.

Słowa otuchy i wsparcia ślą Rockiemu jednak kibice wielu klubów.Piotr Rocki w Ekstraklasie debiutował wiosną 1994 roku w barwach Polonii Warszawa. Później reprezentował barwy m.in. Górnika Zabrze, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp., Odry Wodzisław i Legii Warszawa. Grał na pozycji pomocnika lub napastnika.

Odra nie pozostała obojętna na dramat, jaki przeżywa jej były lider:

"Piotrze, na zawsze należysz do rodziny Odry Wodzisław, a my trzymamy się razem. Wszyscy jesteśmy myślami z Tobą.#PiotrekTrzymajSie" - napisał klub z Wodzisława Śląskiego.

Ma na koncie dwa triumfy w Pucharze Ligi i Puchar Polski (Groclin). Sięgnął również po Superpuchar Polski (Legia).

Jego ostatnim klubem był Ruch Radzionków.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL