Reklama

Reklama

W stołecznym Ratuszu o przygotowaniach do Euro

W ciągu trzech miesięcy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podejmie decyzję w sprawie działki, na której miałaby powstać nowa siedziba Polskiego Związku Piłki Nożnej - poinformował rzecznik PZPN Andrzej Strejlau po wizycie władz związku w Ratuszu.

W spotkaniu, na którym omawiano przygotowania do Euro 2012, uczestniczyli m.in. Gronkiewicz-Waltz i dyrektor Biura Sportu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Wiesław Wilczyński, a ze strony PZPN prezes Grzegorz Lato i wiceprezes Adam Olkowicz.

"Atmosfera rozmowy była bardzo dobra. Pani prezydent w ciągu najbliższego kwartału zgodnie z procedurami zajmie stanowisko w sprawie działki. Wyszliśmy usatysfakcjonowani" - powiedział Strejlau.

Reklama

PZPN chce wybudować siedzibę przy ul. Marymonckiej, w sąsiedztwie stadionu Hutnika Warszawa. Staranie o pozyskanie należącej do Skarbu Państwa, ale zawiadywanej przez miasto działki rozpoczął jeszcze poprzedni zarząd, gdy prezesem był Michał Listkiewicz. W lipcu został podpisany list intencyjny.

Strejlau dodał, że PZPN chce się przeprowadzić do nowego budynku w pierwszej połowie 2011 roku. Wówczas przygotowania do mistrzostw Europy wejdą w decydującą fazę. "Obecna siedziba przy Miodowej nie jest na to przygotowana" - ocenił.

Rzecznik PZPN nie chciał mówić o kosztach wybudowania nowej siedziby. Zapewnił, że związek jest na to przygotowany, a pomóc ma także Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA). Deklarację taką prezes Lato usłyszał we wtorek od szefa FIFA Josepha Blattera.

Dowiedz się więcej na temat: prezydent | PZPN | Andrzej Strejlau | gronkiewicz-waltz | gronkiewicz | Działki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje