Reklama

Reklama

W Hiszpanii odwołano mecze w piłkarskiej lidze kobiet

W weekend w Hiszpanii odwołano większość sobotnich i wszystkie sześć zaplanowanych na niedzielę meczów piłkarskich w lidze kobiet. Powodem jest strajk ogłoszony przez zawodniczki, które domagają się m.in. wyższych wynagrodzeń.

Innym z głównych postulatów jest także zwiększenie ochrony socjalnej zawodniczek, w tym na wypadek... ciąży.

Przyczyną strajku są także przedłużające się negocjacje pierwszego w historii układu zbiorowego, rozpoczęte ponad rok temu. Zawodniczki pozostają w sporze z Hiszpańską Federacją Piłkarską, która - ich zdaniem - odrzuca wszystkie postulaty.

W hiszpańskiej lidze kobiet występuje 16 drużyn, ale tylko kilka z nich to zespoły profesjonalne. Kluby twierdzą, że nie stać ich na spełnienie finansowych postulatów zawodniczek, stąd dotychczasowe negocjacje nie dały efektów.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy