Reklama

Reklama

W Bytomiu podpisano umowę na nowe boisko Polonii. Powstanie obok starego stadionu

Spółka Bytomski Sport, która prowadzi drużynę Polonii Bytom podpisała w czwartek rano umowę z wykonawcą na budowę nowego boiska przy zbiegu ulic Olimpijskiej i Piłkarskiej. To obok starego, przedwojennego obiektu, który służył jeszcze piłkarzom Beuthen 09 a na którym potem Polonia odnosiła największe sukcesy.

Kibice Polonii Bytom odetchnęli z ulgą. Wygląda na to, że klub będzie miał gdzie się rozwijać. 

Polonia Bytom będzie budowana systematycznie i spokojnie

- Po wybudowaniu w Bytomiu lodowiska przyszedł czas na nowy dom dla piłkarzy. Inwestycja pozwoli zawodnikom trenować i grać na obiekcie z porządnym zapleczem. Młodzież będzie miała świetne warunki do rozwijania umiejętności. Mam nadzieję, że realizacja przebiegnie równie sprawnie jak wcześniej przy naszym lodowisku. Klub będzie budowany systematycznie, równomiernie i spokojnie, bez presji na wynik. Z porządnym zapleczem będzie znacznie łatwiej się rozwijać - podkreśla Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Pieniądze wykłada miasto. Spółka mając pewność inwestycji może spokojnie szukać innych źródeł dofinansowania.

Reklama

Inwestycja warta jest 30 mln 478 tys. zł. Przedsięwzięcie będzie prowadzone w formule "projektuj i buduj". - To oznacza, że pierwsze sześć miesięcy zajmie praca nad szczegółowym projektem a potem rozpoczną się roboty budowlane, które mają trwać piętnaście miesięcy. Cieszymy się, ale wiemy jednocześnie, że prowadzenie takiej inwestycji to spore wyzwanie - wyjaśnia Sławomir Kamiński, prezes zarządu spółki Bytomski Sport Polonia Bytom, która prowadzi drużynę. To oznacza, że stadion będzie gotów za około 21 miesięcy. W przyszłości, w razie potrzeby, będzie można go rozbudować bez ingerencji w powstałe elementy konstrukcyjne. - Mamy nadzieję, że za dwa lata będziemy tam oglądać mecze pierwszej drużyny - dodaje Kamiński.

Nowe boisko położone jest na terenach należących do spółki. Nie jest to terem byłego stadionu Polonii, który - jak wyraził się prezes "uległ niefortunnej modernizacji" [obiekt jest częściowo rozebrany, modernizacji nigdy nie dokończono, przyp.aut.].

Nowy dom dla Polonii Bytom

Przetarg na budowę wygrała firma Tamex Obiekty Sportowe SA. Działa na rynku od 22 lat, zrealizowała 2000 projektów. - Realizowana przy ul. Piłkarskiej inwestycja obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z nawierzchnią z trawy syntetycznej, umożliwiającego rozgrywanie ligowych meczów. Na kibiców będzie czekać 2,2 tys. widzów. Będzie można na nim rozgrywać mecze do poziomu I ligi, ze zwiększeniem wtedy ilości miejsc dla widzów do 3,5 tys. - opowiada prezes Kamiński. 

- Drugim elementem jest budowa trzykondygnacyjnego budynku klubowego o powierzchni 3200 m.kw. To będzie dom dla pierwszej drużyny, ale także dla wychowanków naszej akademii, którego w tej chwili nie mają. W założeniu właśnie oni mają wzmacniać pierwszą drużynę.  Mamy w tej chwili 400 młodych zawodników. To element wprowadzania przez nas filozofii rozwoju klubu opartego na młodzieży - wyjaśnia Kamiński. - W budynku znajdzie się mini muzeum Polonii a także kawiarenka z tarasem dla rodziców mogących oglądać dzieci podczas zajęć. Liczymy, że to będzie fajne miejsce żeby spędzać w nim wolny czas - mówi prezes. 

- Bardzo cieszę, że wkrótce będziemy mieli własny dom. To przyciągnie kolejnych kandydatów do gry w Polonii. Wreszcie każdy będzie mógł przyjść, w normalnych warunkach się przebrać, skorzystać z gabinetów odnowy  - mówi Jerzy Szpernalowski, od wielu lat kierownik drużyny Polonii. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje