Reklama

Reklama

W Australii burza wokół braku replik wyjazdowych strojów piłkarskiej reprezentacji kobiet

Reprezentacja Australii w piłce nożnej kobiet przeprosiła fanki i fanów po tym, jak okazało się, że nie można kupić repliki nowych strojów wyjazdowych zespołu. W rozmiarze kobiecym dostępne są online tylko stroje domowe - złote. Australijska federacja nie chce komentować sytuacji.

"Niestety, wyjazdowy nowy strój reprezentacji nie będzie dostępny w rozmiarach damskich. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Możemy zapewnić kibiców, że zostanie to naprawione w następnej edycji stroju drużyny narodowej, która ma się pojawić w 2022 roku" - poinformowała na Twitterze drużyna kobiet zwana "Matildas"  w odpowiedzi na pytania fanów dotyczące zakupu zielonych, wyjazdowych strojów reprezentacji.

Australijki to obecnie siódma drużyna w światowym rankingu, a w kraju cieszą się ogromną popularnością. Australia i Nowa Zelandia mają być gospodarzami mistrzostw świata kobiet 2023.

Reklama

W minionym roku piłkarki podpisały z ligą i federacją specjalną, przełomową w australijski sporcie umowę, która gwarantuje najlepszym zawodniczkom wynagrodzenie na tym samym poziomie, co zarobki najlepszych krajowych piłkarzy.

olga/ sab/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL