Reklama

Reklama

W Aberdeen stanie pomnik Aleksa Fergusona

W północno-wschodniej Szkocji stanie pomnik z brązu upamiętniający sir Aleksa Fergusona. Obelisk zostanie umiejscowiony przed stadionem Aberdeen FC. Słynny szkoleniowiec właśnie z tym klubem sięgnął w 1983 roku po Puchar Zdobywców Pucharów.Alex Ferguson kojarzony jest przede wszystkim ze złotą epoką Manchesteru United. Ekipę "Czerwonych Diabłów" prowadził w latach 1986-2013. Wśród licznych sukcesów, jakie za jego kadencji świętowano na Old Trafford, na pierwszy plan wysuwają się dwa triumfy w Lidze Mistrzów (1999, 2008).

W całej karierze zdobył w sumie aż 49 trenerskich trofeów, co czyni go najbardziej utytułowanym szkoleniowcem w historii.  

Nie każdy pamięta, że zanim stał się ikoną w Anglii, odnosił sukcesy ze szkockim Aberdeen FC (1978-86). W latach 80. zdobył z tym zespołem m.in. trzy tytuły mistrza kraju, przełamując tym samym hegemonię ekip z Glasgow - Celticu i Rangers. Sięgnął również po Puchar Zdobywców Pucharów w  1983 roku. 

Reklama

Sebastian Staszewski, Radosław Majewski i Sławomir Peszko o polskiej Ekstraklasie - Oglądaj teraz!


Alex Ferguson doczeka się w Aberdeen pomnika

Po blisko czterech dekadach Ferguson doczeka się podziękowania. Przed klubowym obiektem stanie jego pomnik. 

- Wkład sir Alexa w rozwój klubu jest ogromny i uważam za słuszne uhonorowanie go w taki właśnie sposób. Jego kadencja to najbardziej udany okres w naszej historii. Aberdeen znalazło stałe miejsce na piłkarskiej mapie Europy - oznajmił boss klubu Dave Cormack, cytowany przez szkockie media. 

Nie ogłoszono daty instalacji monumentu. Bieżący rok jest doskonałą ku temu okazją. W grudniu Ferguson skończy 80 lat. 

UKi

Igrzyska olimpijskie w Tokio trwają w najlepsze - Sprawdź już teraz

Gdzie i kiedy oglądać Polaków w Tokio - Sprawdź teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje