Reklama

Reklama

Vlatko Andonovski trenerem reprezentacji USA w piłce nożnej kobiet

Urodzony w Macedonii amerykański trener Vlatko Andonovski został selekcjonerem kobiecej reprezentacji USA w piłce nożnej. Na tym stanowisku zastąpił Jill Ellis, która poprowadziła drużynę do mistrzostwa świata.

43-letni Andonovski został zaprezentowany w poniedziałek w Nowym Jorku na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Zespół po raz pierwszy poprowadzi 7 listopada w spotkaniu ze Szwecją.

Ellis zapowiedziała swoje odejście po wywalczeniu złotego medalu mistrzostw świata latem we Francji. Po raz ostatni na ławce trenerskiej zasiadła na początku października. Reprezentacja zremisowała wówczas 1-1 z Koreą Południową.

Z kobiecą reprezentacją USA pracowała od 2014 roku i jest pierwszą trenerką, która dwa razy z rzędu wywalczyła mistrzostwo świata. Andonovski ostatnio był szkoleniowcem w kobiecym klubie Reign FC w Seattle.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy