Reklama

Reklama

Vicente del Bosque: Nie podoba mi się to, co zrobił Diego Costa

​Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque nie powołał na najbliższe mecze Diega Costy. Przyznał, że nie spodobało mu się zachowanie napastnika Chelsea w niedawnym meczu z Arsenalem, za które został zawieszony na trzy spotkania.

Grupa G el. Euro 2016 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Trener Hiszpanii zaprzeczył jednak, że to właśnie niesportowe zachowanie piłkarza spowodowało, że nie wysłał mu powołania do kadry na najbliższe spotkania z Luksemburgiem i Ukrainą o punkty w eliminacjach Euro 2016.

Reklama

Podczas gorących derbów Londynu Diego Costa uderzył, a potem przewrócił Laurenta Koscielnego, czego nie zauważył sędzia. Mimo że czerwonej kartki nie obejrzał, to angielska federacja zdyskwalifikowała go na trzy spotkania.

"Ta kara nie miała wpływu na moją decyzję. Ale oczywiście nie podoba mi się to, co zrobił" - skomentował Vicente del Bosque.

Przekonywał również, że powodem pominięcia piłkarza przy ustalaniu składu na najbliższe spotkania nie była też jego forma. Costa z powodu kartek nie mógłby wystąpić w pierwszym z tych spotkań.

Brazylijczyk, który wybrał grę dla Hiszpanii, nie sprawdza się jednak w systemie preferowanym przez Vicente del Bosque. Rozegrał dziewięć meczów, a zdobył tylko jednego gola.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama